“Sikur binin nga qielli”, qindra zogj gjenden të ngordhur në rrugë

“Sikur binin nga qielli”, qindra zogj gjenden të ngordhur në rrugë

12 December 2019 10:41

Më shumë se 300 zogj u gjetën të ngordhur, në një rrugë në Anglesey, në Uellsin e Veriut, por ende nuk është e qartë se si ata ngordhën.

Një banore e zonës, e cila thotë se ishte e para që pa zogjtë e ngordhur në rrugë, pretendon se kjo ndodhi pasi ata hëngrën diçka në tokë.

“Kjo është padyshim shumë shqetësuese për ne dhe ne do të presim rezultatet e provës. Do të ishte e papërshtatshme për ne të spekulojmë se si ata kanë ngordhur”, tha një studiues i shpendëve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme