Lëmsh

Nënë me binjakë në moshën 73-vjeçare

Nënë me binjakë në moshën 73-vjeçare

Një grua në Indi është bërë nënë në moshën 73-vjeçare. Erramatti Mangayamma, fermere në qytetin jugor të Andhra Pradesh, besohet të jetë personi më i vjetër ndonjëherë që ka lindur fëmijë.

Mangayamma dhe burri i saj 80 vjeçar E. Raja Rao janë të martuar që nga viti 1962 por nuk kanë mundur të bëjnë fëmijë në mënyrë natyrale. Në fillim mjekët kishin dyshime të forta për moshën e nënës së ardhshme, transmeton Koha.net.