Një filxhan me çaj që kushton më shumë se ari

Një filxhan me çaj që kushton më shumë se ari

03 September 2019 09:50

Një hotel luksoz përgjatë rrugës së Pallatit Buckingham ju shërben çaj më cilësi të lartë. Sidoqoftë, ky çaj do t’ju ​​kushtojë shumë shtrenjtë, transmeton TCH raportimin e mediave.

Prodhimi i ri quhet “Këshilla të Arta” dhe është një emër i përshtatshëm për çmimin. Me 200 dollarë për gram, çaji që do të konsumoni kushton katër herë më shumë se ari i vërtetë.

Klientët që e porosisin çajin në Hotelin Rubens, në Londër iu serviret nga një kamerier me doreza të bardha, që peshon me kujdes gjethet përpara se të futen në ujin e nxehtë mineral. Nga kjo prodhohet një ngjyrë e artë.

Gjethet e veçanta janë rritur në Sri Lanka dhe janë vjelur në kushte të përsosura. Më pas ato thahen në një leckë prej kadifeje

Komentet

Shto koment

Të ngjashme