Lëmsh

Zbulohen tre planete të rinj

Zbulohen tre planete të rinj
 

Shkencëtarët e NASA-s kanë gjetur tre planetë të ri, duke orbitur një yll vetëm 73 vjet dritë larg planetit Tokë.

Këta planetë misteriozë, shkruan Independent, janë pjesë e sistemit TOI-270, dhe "një dhuratë për të gjithë eksploruesit që kërkojnë botë të huaj".