Australiania 27-vjeçare zbulon se si humbi 95 kilogramë në peshë

Australiania 27-vjeçare zbulon se si humbi 95 kilogramë në peshë

20 May 2019 16:46

Një 27-vjeçare nga New South Wales, Australi, vendosi të përmirësonte dietën ushqimore prej një loje në park. Ajo nuk mund të bënte xhiro për shkak të peshës, e cila nuk e lejonte që të ulej në ndenjëse pasi peshonte 160 kg.

Laura Durheim vendosi që të heqë dorë nga ushqimet e thata dhe pijet e gazuara, gjë që e ndihmoi të humbte 95 kilogramë.

“Unë kam pasur probleme me peshën që kur nuk e mbaj mend. Unë përdorja anti-depresantë dhe flija shumë pasi ndihesha gjithmonë e lodhur. Nuk haja asnjëherë mëngjes, por paradite pëlqeja një petë me salçiçe dhe petull. Dreka ishte gjithmonë në ‘fast food’ që përfshinte një hamburger të madh. Në darkë konsumoja të njëjtën gjë si në drekë ose ndonjë tjetër ushqim të thatë”, tha ajo për “Femail”.

Përveç tyre, gjatë ditës pinte rreth 3-5 litra pije me gaz. Rënien në peshë e shoqëroi me regjistrimin në palestër, gjë që i ndryshoi tërësisht jetesën.

Ka kaluar një vit dhe nuk humb asnjë ditë në palestër dhe në dietën ushqimore nuk përfshihen aspak pijet me gaz apo ushqimet e thata. Durheim përdor vetëm fruta, perime, ujë dhe lëngje./oranews

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme