Drama në pistë: Avioni aterron pa rrotë të përparme

Drama në pistë: Avioni aterron pa rrotë të përparme

12 May 2019 11:18

Avioni i kompanisë ajrore të Mianmarit (Myanmar National Airlines) ka aterruar dhunshëm në aeroportin ndërkombëtar Mandale vetëm me rrotë të pasme pasi të përparmet dështuan.

Të gjithë udhëtarët dhe anëtarët ekuipazhit , 82 sish, kanë dalë nga avioni të palënduar, transmeton Koha.net.

Piloti i avionit kishte njoftuar kontrollin e fluturimit se kishte probleme me rrotat e para të fluturakes.

Avion aterroi vetëm me rrotë të pasme ndërsa pjesa e përparme e avionit (”hunda”) e goditi pistën.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme