Ngiste veturën me shpejtësi të madhe dhe nuk vërehej nga policia me këtë mashtrim

Ngiste veturën me shpejtësi të madhe dhe nuk vërehej nga policia me këtë mashtrim

15 March 2019 09:10

Një shtetasi turk i kishte shkuar ndërmend një mënyrë “gjeniale” për t’u shpëtuar gjobave të policisë për shkak të shpejtësisë së lartë me të cilën ai drejtonte makinën e tij.

Ai kishte menduar si mënyrën më të mirë, të bënte një ndryshim të vogël në targën e makinës, transmeton Koha.net. 

Pas një kontrolli fizik të bërë nga polica, u zbulua se 32-vjeçari e kishte vendosur targën me menteshë. Në momentin kur ai i jepte makinës me shpejtësi të lartë, e ngrinte atë duke mos u dhënë mundësi kamerave që ta fiksonin.

Ky mashtrim nga ana e shoferit zgjati për disa muaj me radhë, derisa u zbulua nga disa policë.

Tashmë shoferit Can Y i është vendosur gjoba prej 410 lirave, kurse nëse do kapej sërish me mashtrimin e njëjtë, do i konfiskohej përgjithmonë leja e ngasjes.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme