Lëmsh

Transportuesi përplaset me urën, dy vetura të shtrenjta shkatërrohen tërësisht

Transportuesi përplaset me urën, dy vetura të shtrenjta shkatërrohen tërësisht
 

Dy vetura të tipit Range Rovers dhe Jaguar që vlenin afër 90 mijë funteve, janë shkatërruar plotësisht pasi kampioni që po i transportonte është përplasur me një urë trenash në Perthshire në Britani të Madhe.

Veturat luksoze janë shkatërruar kur kamioni ka hyrë nën një urë të ulët. Nga fotografitë e publikuara shihen dy veturat që janë shndërruar në “cabriolet” si pasojë e përplasjes, tranasmeton Koha.net.