LAJMET E MBRËMJES

Osmani paralajmëron takim me opozitën për diskutim rreth draftstatutit të Asociacionit

Foto: Alban Bujari / KOHA
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Një takim me përfaqësues të partive opozitare paralajmëroi presidentja Vjosa Osmani, për të diskutuar lidhur me draftstatutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Ajo, në një prononcim për media, tha se tashmë i ka të gatshme komentet për dokumentin dhe se ato do t’i dorëzojë po qe se drafti dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

Presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi takim me përfaqësues të partive opozitare për të diskutuar mbi draftstatutin e Asociacionit të komunave me shumicë, të cilin javë më parë kryeministri Albin Kurti e pranoi nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara.

Osmani theksoi se takimi e synon shpalosjen e shqetësimeve të opozitës për dokumentin, që këto subjekte e pranuan ditë më parë.