LAJMET E MBRËMJES

Vuçiqi pranon se Radojçiqi ishte në mesin e grupit që e sulmoi Policinë e Kosovës

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Nt: Në një intervistë për RTS-në, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka theksuar se Radojçiqi ndodhet në Serbinë qendrore dhe se nuk është i plagosur, teksa tha se ai do të merret në pyetje nga organet e drejtësisë në Serbi

Beograd, 28 shtator - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pranuar se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka qenë në mesin e grupit të serbëve të armatosur që e sulmuan Policinë e Kosovës në Banjskë të Zveçanit, duke e lënë të vrarë rreshterin Afrim Bunjaku.