LAJMET E MBRËMJES

Osmani ia ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” - vajza e rreshterit: Babai u flijua për liri

Foto: Alban Bujari - KOHA
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Presidentja Vjosa Osmani ia ka ndarë post-mortem urdhrin “Heroi i Kosovës” rreshterit Afrim Bunjaku. Në mbledhjen komemorative në nder të policit të rënë në detyrë, Osmani tha se Bunjaku qëndroi i palëkundër në mbrojtje të ligjit dhe kundër grupeve terroriste të mbështetura nga Serbia. E familjarët e kolegët shprehën krenari për punën dhe shërbimin që ofroi rreshteri Bunjaku për 22 vjet në detyrë

Vajza e rreshterit Afrim Bunjaku, Arbenita, e quajti babanë e saj hero dhe u shpreh krenare me punën e tij për 22 vjet në uniformë policore.

Në mbledhjen komemorative të mbajtur të hënën, në nderim të jetës e veprës së rreshterit të vrarë të dielën në Banjskë të Zveçanit, e bija e tij tha se babai i saj u flijua për liri.