LAJMET E MBRËMJES

Protestojnë veteranët, hedhin telefona brenda selisë së EULEX-it

Foto: Alban Bujari / KOHA
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Organizata e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur të premten protestë para selisë së EULEX në Fushë-Kosovë për të kundërshtuar aksionet e fundit të Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Bastisjet dhe konfiskimet që janë bërë gjatë javës, nga protestuesit u tha se po shqetësojnë familjarët e dëshmorëve dhe të bashkëluftëtarëve. Ata kërkuan që bastisjet të mos realizohen pa paralajmërim dhe pa prezencë të Policisë së Kosovës

Me dhjetëra telefona u hodhën të premten brenda rrethojave të selisë së EULEX-it në Fushë-Kosovë nga protestuesit që iu bashkuan thirrjes së Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Nëpërmjet këtij aksioni ata kanë kundërshtuar bastisjet dhe konfiskimet që Zyra e Prokurorit të Specializuar ka realizuar gjatë javës në disa lokacione.