LAJMET E MBRËMJES

Policia e arreston një të dyshuar serb për sulmin ndaj KFOR-it në Zveçan

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Veriu i Kosovës mbetet i tensionuar. Një natë më parë, dy qytetarë shqiptarë u sulmuan në këtë pjesë. Ndërkaq, gjatë ditës njësitet elitare të Policisë së Kosovës arrestuan serbin, Nenad Orlloviq, nën dyshimin për sulmin e 29 majit në Zveçan, ndaj pjesëtarëve të KFOR-it. Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, u zotua se do të japë llogari secili i përfshirë në krim.

Mëngjesin e së premtes pjesëtarë të Policisë së Kosovës e arrestuan serbin Nenad Orlloviq si të dyshuar për sulmin e 29 majit në Zveçan ndaj ushtarëve të KFOR-it.

Arrestimi i Orlloviqit nga Mitrovica e Veriut, që njihej me nofkat “Nemac” dhe “Rusi”, u realizua në afërsi të një autolarjeje, në një aksion të shpejtë të njësiteve elitare të Policisë, pas sigurimit të dëshmive se ai ishte i përfshirë në sulmin ndaj KFOR-it.