LAJMET E MBRËMJES

Përballja e Ohrit

Foto: AP
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Takimit mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i kanë paraprirë takimet e ndara që ata kanë realizuar me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrell, dhe me emisarin për dialogun, Miroslav Lajçak.

Kurti tha se është optimist për arritjen e një marrëveshjeje.