Kulturë

Placido Domingo u hospitalizua nga komplikimet e shkaktuara nga koronavirusi

Placido Domingo u hospitalizua nga komplikimet e shkaktuara nga koronavirusi
 

Legjenda e Operës, Placido Domingo, është hospitalizuar në Acapulco të Meksikës si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga koronavirusi. Kështu kanë bërë të ditur zëdhënësit e tenorit.

“Ai është më mirë dhe po i përgjigjet me sukses trajtimit mjekësor,” ka deklaruar zëdhënësi i Domingos për CNN-in.