Regjisori kroat zbulon se çka thanë Veseli, Rama dhe nipi i Mbretit Zog në dokumentarin për Holokaustin

Regjisori kroat zbulon se çka thanë Veseli, Rama dhe nipi i Mbretit Zog në dokumentarin për Holokaustin

27 January 2020 21:25

Në përvjetorin e Holokaustit, ngjarjes më të tmerrshme në histori, në Teatrin Kombëtar të Kosovës sonte u mbajt premiera e dokumentarit “The Hug of Destiny”.

Regjisori kroat, Jakov Sedlar dhe producentja kosovare, Lorena Sopi, në emisionin “Express” të KTV-së, folën për herë të parë, para premierës së këtij dokumentari për këtë dokumentar dhe rrëfimet brenda tij.

Regjisori tregoi se ishte shumë e rëndësishme që të tregohej historia e kosovarëve, populli i cili, ndër të paktit në botë, strehuan të përndjekurit.

Ai, po ashtu, foli edhe për rrëfimet që ka brenda dokumentarit, e ndër to, përmendi atë të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, kryeministrit shqiptar, Edi Rama, nipit të mbretit Zog.

Për më tepër, shikoni videon.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

arber28/01/2020 12:03

hipokrizia nuk komentohet!!! ata qe nuk kanë ndjenja per popullin e vet, si mund te kenë ndjenja per dikë qe nuk e njofin por vetem nese e kanë parë ndonjë film (propagandë) ne TV???!!!

Shto koment

Të ngjashme