Vdiq në moshën 77-vjeçare anëtari i grupit të komedianëve “Monty Python”

Vdiq në moshën 77-vjeçare anëtari i grupit të komedianëve “Monty Python”

22 January 2020 14:42

Terry Jones, ylli i grupit të komedianëve të njohur britanik me emrin "Monty Python", ka vdekur në moshën 77-vjeçare. Lajmin e kanë konfirmuar mediat britanike, duke e cituar agjentin e tij.

Jones ishte anëtar i grupit komik shumë të dashur dhe të njohur ndërkombëtarisht, si dhe njihet si regjisor i disa filmave të popullarizuar të “Monty Python”, përfshirë këtu projektin “Life of Brian”.

Vjetëve të fundit ai është përballur me probleme të shumta shëndetësore, përfshirë këtu sëmundjen e qelizave të trurit Demenca.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme