Kulturë

Bendi “Queen” përfshihet në një monedhë me Mbretëreshën Elizabeta e Dytë

 

Ikonat e muzikës “Queen” do të përfshihen kokë për kokë me Mbretëreshën e Britanisë Elizabeta e Dytë, në një monedhë të re dedikuese.

Monedha, e publikuar të hënën, i nderon katër anëtarët e bendit të famshëm, Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor dhe John Deacon, me përshkrimin e instrumenteve të tyre muzikore, raporton Koha.net.