I jepet lamtumira aktorit të madh Xhevdet Ferrit

I jepet lamtumira aktorit të madh Xhevdet Ferrit

17 January 2020 15:33

Përmes një ceremonie të ngushtë familjare, mes miqve, aktorëve dhe atyre që e deshën dhe e respektuan i është dhënë lamtumira aktorit të njohur Xhevdet Ferri.

I njohur për 30 role në filmin shqiptar dhe një personalitet i lartë i artit, publiku e pa Xhevdet Ferrin në kinema për herë të fundit në filmin “Delegacioni”

Aktori i njohur i filmave mësohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje tumorale dhe ditët e fundit ishte i shtruar në reanimacion, por pa mundur t’ia dalë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme