“Unë jam ANEMONE”, libri që sjell rrëfimet e viktimave të dhunës seksuale

13 November 2019 20:58

Libri “Unë jam ANEMONE” i sjell rrëfimet e 25 viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Ngjarje krimesh, të kthyera në rrëfim letrar e historik.

Për këtë libër, i cili promovohet nesër në Gjakovë, është diskutuar me mysafiret e ftuara në emisionin “Express” të KTV-së, Salie Gajtani-Osmankaq, gazetare dhe bashkautore e librit dhe Linda Sada, drejtoreshë e Shoqatës “Medica Gjakova”.

Për më tepër, shikoni videon.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme