Klubet afër Kalasë së Ulqinit, më të preferuarat e turistëve

Klubet afër Kalasë së Ulqinit, më të preferuarat e turistëve

15 July 2019 20:30

Jeta e natës në Ulqin është një prej faktorëve që tërheq turistët e këtij qyteti bregdetar.

Mijëra të rinj si destinacion preferojnë për argëtim klubet e natës, të cilat ndodhen afër Kalasë, pjesë kjo e njohur edhe si Qyteti i vjetër, raporton “Express” i KTV-së.

Në stinën më të nxehtë të vitit, turistët argëtohen me repertorin muzikor të DJ-ve të ndryshëm.

Pesë klube tashmë kanë bërë përgatitjet për t’i pritur vizitorët e Ulqinit në mbrëmjet muzikore përreth detit të plazhit të vogël.

Sezoni veror në Ulqin ka nisur qysh në muajin maj dhe pritet të zgjasë deri në mes të shtatorit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme