Kulturë

Në 20 vjetorin e çlirimit, Obiliqi përuron Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri”

Në 20 vjetorin e çlirimit, Obiliqi përuron Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri”
 

Në qytetin e Obiliqit, sot është përuruar Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri”, projekt ky i financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, njofton kumtesa e kësaj ministrie, transmeton Koha.net.

“Në ditën e çlirimit të Komunës së Obiliqit, në një ceremoni festive me shumë aktivitete kulturore është përuruar pallati i shtëpisë së kulturës së këtij qyteti”, thuhet në kumtesë.