Hapet Pavijoni i Kosovës në edicionin e 72-të të Kanës

Hapet Pavijoni i Kosovës në edicionin e 72-të të Kanës

14 May 2019 20:29

Për të tetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezent në Festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Ky është edicioni 72-të i Festivalit të Kanës ku Kosova ka pavijonin e përbashkët me Shqipërinë i cili do të jetë i hapur deri më 21 maj 2019.

Qendra Kinematografike e Kosovës do të promovojë filmat e fundit Kosovarë në kategori dhe faza të ndryshme të zhvillimit, gjithashtu do të ketë takime me partner ndërkombëtar të kinematografisë, fonde filmi, përfaqësues të festivaleve të mëdha ndërkombëtare dhe producent e distributor të ndryshëm.

Shtandi i Kosovës gjendet në Village International Riviera – Pavilioni Nr. 131.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme