Kulturë

Obsesioni i Glauk Konjufcës

 

Në publik ai njihet si politikan, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputet në Kuvendin e Kosovës.

Por jashtë skenës politike, Glauk Konjufca i ka qëndruar besnik leximeve në fushën e studimeve të tij universitare, që është filozofia.