“Night School” si mësim për jetën

“Night School” si mësim për jetën

07 October 2018 19:25

Pas prezantimit të adhuruesve të filmit me talentin e zjarrtë të Tiffany Haddish në “Girls Trips”, regjisori Malcolm D. Lee duket se ka bërë një prej lëvizjeve më të mençura në filmin e tij të fundit “Night School” – ka marrë fenomenin e ri si një prej aktoreve kryesore, që ndan skenën bashkë me yllin Kevin Hart, në vend se të kërkojë nga ajo që të ndajë qendrën e vëmendjes me një kuartet.

Megjithëse filmi – në të cilin Hart kthehet në shkollë me idenë që jetën e tij ta vendosë në binarë – dëshmon të jetë më pak i targetuar se aq, dhe ndonjëherë rrezikon që ta bëjë Haddishin thjesht si Bridgette Willson e Hart Adam Sandler në filmin “Billy Madisonrehasg”.

Ofron mjaftueshëm luftim verbal në mes të dy komedianëve për të arsyetuar vëmendjen e fansave, derisa Haddish teston grindjet e saj në filma të rinj si “The Oath” i Ike Barinhotz.

Personazhi i Hart, Teddy, është një djalë i cili ka braktisur shkollën e mesme dhe bën një jetë të mirë, por që krejt ndryshon pas një aksidenti të çuditshëm që i kushton atij me humbje të punës si shitës i ushqimeve të grillit... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme