Sekiraqa kthehet në Burgun e Sigurisë së Lartë

Sekiraqa kthehet në Burgun e Sigurisë së Lartë

21 tetor 2017 01:22

Pak më shumë se 24 orë ka zgjatur lirimi i Enver Sekiraqës dhe dërgimi në arrest shtëpiak. 

I dënuari me 37 vjet burgim është kthyer të premten pas mesnate në burg. 

“Me kërkesë të Gjykatës Sekiraqa është kthyer në Burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc. Nuk i di arsyet, mbase presioni i medieve”, ka thënë për KTV-në drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj. 

Sekiraqa u lirua nga një panel i gjykatësve të EULEX-it, pasi që e la gjithë pasurinë dorëzani. Rasti i tij do të rigjykohet. Ai u dënua për nxitjen e vrasjes së policit Triumf Riza.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme