Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë

Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë

24 shtator 2017 13:47

Një shtetas bullgar është prangosur nga policia pasi në bashkëpunim me një tjetër bashkëatdhetarin e tij kryenin vjedhjen e bankomateve të bankave të nivelit të dytë.

Në prangat e policisë ka rënë 25-vjeçari Konstantin Eftimov, banues në Sofje të Bullgarisë, si dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij, emri i të cilit, për shkak të hetimeve, nuk bëhet i ditur, transmeton tch.

Sipas policisë, dy shtetasit bullgarë i realizonin vjedhjet e tyre me anë të një aparati skimmer, që mundësonte klonimin dhe vjedhjen e të dhënave të kartave të bankomatëve. Shtetasit bullgarë policia i ka kapur edhe një sasi lekësh, ndërsa për momentin nuk bëhen të ditura se sa bankomatë janë vjedhur apo shuma e përfituar nga dy bullgarët.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme