E mban të mbyllur bashkëshorten në një shtëpi në Prizren Foto: Ilustrim

E mban të mbyllur bashkëshorten në një shtëpi në Prizren

30 August 2017 10:33

Viktima femër ka raportuar në Policinë e Kosovës për Prizren se bashkëshorti i saj është duke e mbajtur me dhunë, presion dhe kërcënime në shtëpi.

Njësiti policor të hënën nga i dyshuari ka konfiskuar tetë fishekë, ndërsa gjatë intervistimit i dyshuari ka deklaruar se posedon edhe armë AK -47 te cilën e ka në një lokacion tjetër në të njëjtën lagje.

Njësitet policore kanë gjetur dhe konfiskuar edhe armën automatike tip AK-47 me karikator, 3-fishekë kalibër i panjohur.

I dyshuari pas intervistimit, me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme