Kronikë

Arrestohet një i dyshuar në Ferizaj për tentim vrasje, deri sot ishte në arrati

Arrestohet një i dyshuar në Ferizaj për tentim vrasje, deri sot ishte në arrati
Foto: Koha/Ilustrim

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person lidhur me një tentim vrasje që ka ndodhur më 17 janar të këtij viti.

“Rasti ka ndodhur në një restorant në fshatin Babush, KK Ferizaj, ku pas një mosmarrëveshje dhe përleshje fizike, i dyshuari S.A. (m/sh/K) 40 vjeçar, ka qëlluar me armë zjarri në këmbën e djathtë viktimën K.I.(m/sh/k) 37 vjeçar dhe pastaj i dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes dhe deri sot ka qenë në arrati”, thuhet në raport.