Katër shtetas të huaj sapo kaluan kufirin për në Kosovë, u sulmuan e plaçkitën Foto: Koha

Katër shtetas të huaj sapo kaluan kufirin për në Kosovë, u sulmuan e plaçkitën

26 February 2020 10:02

Sapo kanë kaluar kufirin Shqipëri-Kosovë, katër shtetas të huaj janë sulmuar fizikisht e janë plaçkitur.

Në raportin e Policisë së Kosovës, theksohet se rasti ka ndodhur dje megjithëse nuk jepen detaje se çfarë shtetas ishin.

Viktimat, i kanë sulmuar pesë të dyshuar prej të cilëve kanë vjedhur para e telefona.

Të katër viktimat, kanë pranuar madje edhe tretman mjekësor, transmeton Koha.net.

“Katër viktimat meshkuj shtetas të huaj, kanë raportuar se posa kanë kaluar kufirin Shqipëri-Kosovë, pesë të dyshuar të panjohur i kanë grabitur para dhe dy telefona, si dhe i kanë sulmuar fizikisht. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Rasti nën hetime”, thuhet në raport.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme