Tentojnë të hyjnë ilegalisht në Kosovë nga Serbia, dërgohen në stacion policor dy persona Foto: Driton Paçarada / KD

Tentojnë të hyjnë ilegalisht në Kosovë nga Serbia, dërgohen në stacion policor dy persona

24 February 2020 12:19

Dy persona janë dërguar në stacion policor, pasi kanë tentuar të hyjnë ilegalisht në Kosovë nga Serbia.

Sipas njoftimit raportohet se njësiti patrullues ka ndaluar automjetin të cilën ishte duke drejtuar i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe bashkë-udhëtari i tij shtetas i Bosnjës, të cilët kanë tentuar të kalojnë ilegalisht nga territori i R. Serbisë në territorin e R. Kosovës.

Njësiti patrullues, automjetin dhe të dyshuarit i kanë dërguar në stacion policor. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme