Arrestohen katër të dyshuar në Ferizaj për kontrabandë me mallra dhe dhënie të ryshfetit

Arrestohen katër të dyshuar në Ferizaj për kontrabandë me mallra dhe dhënie të ryshfetit

13 February 2020 17:52

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj njofton se pas hetimeve paraprake, pas grumbullimit të provave të nevojshme dhe pas pranimit të Urdhër Kontrollit të lëshuar nga Gjykata Themelore-Ferizaj, ka realizuar planin operativ “Kontrabanda” ku janë kontrolluar katër lokacione.

Sipas njoftimit, gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar sasi e madhe e barnave, kartëmonedha euro, armë, substancë e dyshuar narkotike, katër vetura dhe dëshmi tjera.

“Nën dyshim për përfshirje në veprat penale: ‘Kontrabanda me mallra’ dhe ‘Dhënia e ryshfetit’, janë arrestuar katër të dyshuar: A.L., viti i lindjes 1974, mashkull kosovar; A.L., viti i lindjes 1983, mashkull kosovar; L.B., viti i lindjes 1976, mashkull kosovar dhe F.S., viti i lindjes 1980, mashkull kosovar”, thuhet në njoftim”, thuhet në njoftim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme