Arrestohet 60-vjeçari në Lezhë, dyshohet se ka përdhunuar një të mitur me aftësi të kufizuara Foto: Ilustrim

Arrestohet 60-vjeçari në Lezhë, dyshohet se ka përdhunuar një të mitur me aftësi të kufizuara

18 January 2020 15:16

Një 60-vjeçar, banues në Lezhë, ka rënë në pranga të Policisë pasi ka ngacmuar një të mitur me aftësi të kufizuara.

Po kështu, dyshohet se shtetasi me iniciale V.N mund të ketë kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur me aftësi të kufizuara, raporton Tch.

Gjithashtu, në momentin e arrestimin nga Policia, ky shtetas ka qenë duke drejtuar mjetin e tij, ku ka rezultuar në gjendje të dehur, në masën 0.93mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me persona të pazotë për t’u mbrojtur”, “Vepra të turpshme” dhe “Drejtimi i mjetit në gjendje të dehur”.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme