Raportohen dy raste të dhunës në familje në Kosovë Foto: Ilustrim

Raportohen dy raste të dhunës në familje në Kosovë

17 January 2020 10:59

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar 24 orët e fundit në Kosovës.

Sipas njoftimit të Policisë viktima femër K/Shqiptare raporton se është sulmuar fizikisht ish-i dashuri i saj. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor. Nuk raportohet për të arrestuar.

Ndërkaq në Prizren është arrestuar i dyshuari mashkull K-Rom pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e tij me ç’rast i ka shkaktuar lëndim trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme