Kronikë

Një person me probleme psikike godet me mjet të mprehtë një person në Gjilan

Foto: REL / ilustrim
 

Dje në fshatin Cërnicë në Gjilan, policia raporton se një i dyshuar mashkull K-Shqiptar (me probleme psikike) për arsye të pa njohura ka goditur me një mjet të mprehtë viktimën mashkull K-Serb.

“Viktima është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë”, thuhet në raportin 24 orësh.