Kronikë

Aksident në rrugën Pejë-Deçan, lëndohet rëndë shoferja e njërës veturë

Aksident në rrugën Pejë-Deçan, lëndohet rëndë shoferja e njërës veturë
Foto: Koha/Ilustrim
 

Policia e Kosovës -Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, sot rreth orës 08:00 ka pranuar informacion se në rrugën magjistrale Pejë – Deçan, më saktë në fshatin Raushiq – Pejë janë aksidentuar dy automjete udhëtarësh, të cilat ishin duke lëvizur në drejtime të kundërta.

Sipas të dhënave nga hetuesit, lëndime të rënda trupore ka pësuar ngasësja e njërit nga automjetet e aksidentuara e cila me ndihmën e zjarrfikësve është nxjerrë nga automjeti dhe është dërguar në emergjencën e spitalit rajonal Pejë dhe më pastaj në QKUK, Prishtinë, për t’i ofruar tretman adekuat mjekësor.