Kronikë

Arrestohet për vjedhje në një pastiqeri në Prishtinë

Arrestohet për vjedhje në një pastiqeri në Prishtinë
Foto: Koha/Ilustrim
 

Dje në rrugën “Garibaldi” në Prishtinë, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili dyshohet se kishte kryer vjedhje në një pastiqeri.

“Gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur një çantë e zezë në të cilën kishte pasur një palë dorëza, një maskë të zezë, dara për prerje të shufrave të metalit, pajisje tjera si dhe një kuletë me para të imta që dyshohet se i kishte vjedhur në lokalin e lartcekur”, thuhet në raportin e PK-së.