Dy të lënduar nga një vetaksident në Suharekë

Dy të lënduar nga një vetaksident në Suharekë

18 November 2019 13:39

Dy persona janë lënduar pas një vetaksidenti në Suharekë.

Sipas njoftimit të Policisë, i dyshuari mashkull derisa ishte duke drejtuar veturën, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes humb kontrollin ndaj automjetit dhe del jashtë rrugës ku bie në një kanal.

Si pasojë e aksidentit lëndime të lehta trupore kanë pësuar dy pasagjerët meshkuj, ndërsa vozitësi i automjetit pëson lëndime të rënda trupore dhe i njëjti dërgohet në Spitalin e Prishtinës për tretman mjekësor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme