Arrestohet në Paraguai djali i ish prefektit të Shkodrës për përfshirje në skemë mashtrimesh

Arrestohet në Paraguai djali i ish prefektit të Shkodrës për përfshirje në skemë mashtrimesh

14 October 2019 14:31

Policia e Paraguait ka arrestuar Elton Radovanin, djalin e ish prefektit të Shkodrës, Paulin Radovani, të përfshirë në një skeme borxhesh dhe mashtrimesh.

Elton Radovani është arrestuar pasi Interpoli e ka shpallur në kërkim ndërkombetar.

Mediat paraguaiane bëjnë të ditur se sipas dosjes së çështjes, urdhri i arrestit ndërkombëtar ishte për shkak të krimeve të mashtrimit bankar dhe financiar dhe u vu në dispozicion për qëllime ekstradimi drejt Shqipërisë.

Elton Radovani është arrestuar më 3 tetor në Paraguairreth orës 11:50 në një autostradë atje dhe tashmë pritet ekstradimi drejt Shqipërisë.

Ndaj tij, të vëllait Bert Radovani dhe babait të tyre Paulin Radovani, ish prefekt vazhdojnë seancat dhe hetimet për mashtrim dhe borxhe të pashlyera që shkojnë në shifra marramendëse.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme