Tri raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë Foto: Ilustrim

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

06 October 2019 12:58

Tri raste të dhunës në familje janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas raportit të Policisë, dy raste të dhunës janë shënuar në Prishtinë. Në rastin e parë është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj viktimës. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje . Rasti është duke u hetuar

Ndërkaq në rastin tjetër po ashtu në Prishtinë, një burrë ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar

E në Fushë Kosovë është raportuar se i dyshuari mashkull pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme