Kronikë

Sekuestrohen në Spanjë 800 kg marihuanë, arrestohen shqiptarët

Sekuestrohen në Spanjë 800 kg marihuanë, arrestohen shqiptarët
 

Policia spanjolle ka vënë në pranga 4 shqiptarë nën akuzën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Tre prej tyre administronin një plantacion marihuanë në rrethinat e qytetit katalonjas të Tortozës.