I dyshuari me të meta psikike sulmon dy persona në Podujevë – dërgohet në mbajtje Foto: Koha / ilustrim

I dyshuari me të meta psikike sulmon dy persona në Podujevë – dërgohet në mbajtje

23 September 2019 11:41

Në Podujevë, dje në orën 18:50, është raportuar për një rast të “Dhunës në familje”.

Policia thotë se i dyshuari mashkull, shqiptar i Kosovës, me të meta psikike, ka sulmuar 2 viktima, duke mos specifikuar raportin familjar mes tyre.

“I dyshuari është intervistuar në prezencën e punëtorit për punë sociale, pasi që ka të meta psikike. Në vendin e ngjarjes Policia ka gjetur dhe ka konfiskuar mjetet me të cilat janë sulmuar viktimat”, thotë Policia.

Po ashtu, PK njofton se pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme