Një burrë në Fushë-Kosovë e tjetri në Podujevë, rrahin gratë e tyre Foto: Ilustrim

Një burrë në Fushë-Kosovë e tjetri në Podujevë, rrahin gratë e tyre

20 September 2019 10:43

Dje në Fushë-Kosovë dhe në Podujevë, dy burra kanë rrahur gratë e tyre.

Në Fushë Kosovë, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Ashkali, pasi që i njëjti në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht viktimën femër K/Ashkalike të cilës i ka shkaktuar lëndime.

“Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Ndërsa në Podujevë, është arrestuar i dyshuar mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimën femër K/Shqiptare.

“Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, njofton PK-ja.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme