Kronikë

Treni godet për vdekje një të mitur në Klinë, Prokuroria po i heton rrethanat

19:03

Treni godet për vdekje një të mitur në Klinë, Prokuroria po i heton rrethanat

Mesdita e së martës ka qenë tragjike familjarët e J.G. në Klinë.

Ata rreth orës 15, kanë mbërritur në vendin ku tragjikisht humbi jetën 17-vjeçarja, si pasojë e goditjes nga treni.

Prokurorja kujdestare në shoqërim të policisë, ka pritur mbërritjen e ekipit të mjekësisë ligjore, që e ka marrë trupin e saj të pajetë për ekzaminim, raporton KTV.

Televizionit, prapa kamerave, disa banorë të kësaj zone i kanë thënë se tashmë e ndjera, kishte të vendosura dëgjuese në vesh, e të tjerë e kanë mohuar një gjë të tillë.

Megjithatë, në ndihmë Prokurorisë do t’i dalin kamerat e sigurisë, xhirimet nga të cilat janë marrë si prova.

Prokuroria, për këtë rast, ka urdhëruar ndalimin e drejtuesit të trenit për 48 orë.

17:36

Treni godet për vdekje një të mitur në Klinë

Një e mitur ka vdekur si pasojë e goditjes nga treni në mesditën e së martës në Klinë.

Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka konfirmuar për Koha.net se vdekja e të aksidentuarës është konfirmuar në vendin e ngjarjes nga mjeku kujdestar.

“Me datë 17.09.2019, në Klinë rreth orës 12:45, Policia është informuar lidhur me një rast ku dyshohet se është përfshirë treni dhe një person i gjinisë femërore. Në vendin e ngjarjes kanë dalë policia dhe prokurori, mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e personit, përderisa autoritetet kompetente janë duke trajtuar rastin”, ka thënë Hoxha.

Në anën tjetër, zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka thënë për Koha.net se trupi i viktimës është dërguar për obduksion, ndërsa shoferi i trenit është ndaluar për 48 orë me aktvendim të prokurorit të shtetit.