Kronikë

Dy të arrestuar për organizimin e lojërave të fatit, sekuestrohen aparate e para

Dy të arrestuar për organizimin e lojërave të fatit, sekuestrohen aparate e para
Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia Kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në rajonin e Prizrenit, pas pranimit të informacioneve relevante për zhvillimin e veprimtarive të kundërligjshme që ndërlidhen me lojërat e fatit ka arrestuar dy persona të dyshuar si dhe ka sekuestruar dëshmi të ndryshme.

“Në Prizren, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti në lokalin e tij kishte organizuar lojëra të fatit. Janë sekuestruar katër aparate dhe 1406.5 euro para të gatshme”, thuhet në njoftimin e PK-së.