Kronikë

Aksident në Rrugën e Kombit, vdes vajza e mitur e shoferit

Aksident në Rrugën e Kombit, vdes vajza e mitur e shoferit
 

Një 13 vjeçare, shtetase shqiptare, humbi jetën pasi makina në të cilën po udhëtonte me babanë e saj u përplas me trafikndarësen në autostradën Milot-Morinë, apo siç njihet Rruga e Kombit.

Makina drejtohej nga i ati, i identifikuar me inicialet G.I. rreth 44 vjeç nga Tirana, dhe në fshatin Gëziq të Lezhës duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndarësen.