Dy vajza rrahin një nxënës në shkollën “Shkëndija”, arrestohen Foto: Ilustrim

Dy vajza rrahin një nxënës në shkollën “Shkëndija”, arrestohen

13 September 2019 08:54

Policia e Kosovës ka arrestuar dy vajza, të cilat dje në shkollën “Shkëndija” në Hajvali të Prishtinës kanë rrahur një nxënës.

“Njësia policore ka arrestuar dy të dyshuara femra K-Shqiptare, për arsye se të njëjtat kishin sulmuar fizikisht viktimën mashkull K-Shqiptar nxënës i shkollës. Gjatë arrestimit të dyshuarave, vëllai i tyre i dyshuari mashkull K-Shqiptar ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor dhe më pas ka ikur. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarat janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme