Kronikë

Del videoja nga megagrabitja në Rinas, ku ndodhej “Daja” nga Peja

Del videoja nga megagrabitja në Rinas, ku ndodhej “Daja” nga Peja

‘News24’ e ‘BalkanWeb’ sigurojnë videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarve për megagrabitjen në pistën e aeroportit të Rinasit.

Referuar pamjeve, rezulton se kosovari që thirret me nofkën ‘Daja’, ndodhej me një grup miqsh në Spitallë, kur Admir Murataj dhe grupi i armatosur shkatërroi rrethimin e Rinasit dhe mori prej barkut të një avioni miliona euro.