Kronikë

Gjatë tentimit për vjedhjen e shtëpisë së një mërgimtari në Shtime, vritet një sulmues

Një person i vdekur dhe një tjetër i plagosur, është epilogu i një grabitjeje që ka ndodhur rreth orës 3:00 të mëngjesit të së mërkurës, në lagjen ‘Pajtimi’ në Shtime.

Kjo shtëpi luksoze ishte caku i 4 personave të maskuar të cilët dyshohet se hynë drejt në dhomën ku gjendej mërgimtari N. N. dhe pasi ky i fundit refuzoi të dorëzohej, njëri nga grabitësit e plagosi atë në këmbë, raporton KTV.