Lëviz me 304km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 300 € e tre muaj ndalim të vozitjes

Lëviz me 304km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 300 € e tre muaj ndalim të vozitjes

20 May 2019 11:58

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se personin që ka vozitur automjetin me shpejtësi 304 kilometra në orë në autostradën “Dr. Ibrahim Rugova” e ka dënuar me 300 euro, 3 muaj ndalim të vozitjes së mjeteve motorike si dhe 3 pikë negative.

Policia ka treguar se vetëm gjatë javës së kaluar, Njësia për Kontrollim të Autostradave ka shqiptuar 652 tiketa për tejkalim të shpejtësisë.

Policia e Kosovës këtë e ka bërë të ditur nëpërmes rrjeteve sociale, ku ka shkruar:

“Shoferi i automjetit lëvizë me shpejtësi 304 km/h në Autoudhën “Dr. Ibrahim Rugova” në zonën ku shpejtësia është e kufizuar në 100 km/h
• 300 € gjobë
• 3 muaj ndalim i të drejtuarit të mjetit me veprim motorik, si dhe
• 3 pikë negative
Vetëm gjatë javës se kaluar Njësia për Kontrollë të Autostradave ka shqiptuar 652 tiketa për tejkalim të shpejtësisë.
Me këtë veprim rrezikohet jeta e juaj dhe pjesëmarrësve tjerë në trafik, andaj Policia e Kosovës do të vazhdoj me identifikimin dhe ndëshkimin e shoferëve që nuk respektojnë kufizimin e shpejtësisë!”

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Sabiti20/05/2019 13:44

po me duket qe eshte nje Maseratti Quatroporte! Pronarin e saj nuk duhet me denue sikur dike qe ka Golf 3 apo Opel Astra (edhepse keto nuk arrijne 300km/h). Kete duhet denuar me 3000,-Euro, e qe do te ishte e barasvlershme me 30,-EURO per qiftin tim e te shumices nga ne TE ZAKONSHMIT!

Shto koment

Të ngjashme